Residence Güvenliği

Residence güvenliği konusunda uzman güvenlik şirketi olan ISP AŞ, milenyum çağının modern konut modeli olan residence (* rezidans) güvenliği açısından da oldukça teknik ve uzmanlık gerektiren bir anlayışı benimser. İçinde yaşayanlara kaliteli hizmet, çeşitli sosyal olanaklar ve özel güvenlik sağlayan, kendi kendine yetebilen teknolojik lüks konut projeleri olan “residence”lar özellikleri itibariyle etkin bir “güvenlik çemberi” […]

devam...
Residence güvenliği konusunda uzman güvenlik şirketi olan ISP AŞ, milenyum çağının modern konut modeli olan residence (* rezidans) güvenliği açısından da oldukça teknik ve uzmanlık gerektiren bir anlayışı benimser.
İçinde yaşayanlara kaliteli hizmet, çeşitli sosyal olanaklar ve özel güvenlik sağlayan, kendi kendine yetebilen teknolojik lüks konut projeleri olan “residence”lar özellikleri itibariyle etkin bir “güvenlik çemberi” ihtiyacı duyarlar.  Bunlar; Fiziksel güvenlik , Elektronik güvenlik, Personelli güvenlik olarak özetlenebilir.
Toplu yapı ve site güvenliği konusunda verdiğimiz bilgiler doğrultusunda yaşanılan konutların güvenliğinin sağlanması ve bu güvenliğin sürdürülmesi oldukça önemli bir konudur. Zira ana konu önce can güvenliği sonra da mal güvenliği olup, her iki konu da genellikle yüksek yapılar olan rezidanslarda standart ve klasik güvenlik anlayışının ötesine geçer. Bu ihtiyaçlar düşünülerek şirketimiz tarafından oluşturulan Tümleşik güvenlik felsefesi (Compact Security) prensibi şöyle de ifade edilebilir;
Modern Yapı = Modern Güvenlik Anlayışı
Rezidans güvenlik hizmetleri

Rezidans güvenlik hizmetleri

Bütünleşik güvenlik anlayışı kapsamında rezidanslarda; Ziyaretçi karşılama ve refakat, ilk yardım, yangın vs. özel güvenlik eğitimleri ile donatılmış özel güvenlik görevlilerimizin fiziki olarak hizmet verdiği rezidanslarda aynı zamanda otomasyon görevlisi dediğimiz güvenlik kamera ve alarm sistemlerini kullanma konusunda uzman güvenlik elemanları görev yapar.

ISP Özel Güvenlik ve Koruma hizmetleri AŞ, İçişleri Bakanlığı tarafından kendisine verilen izin ve yetkiye istinaden 5188 sayılı yasa çerçevesinde residence iç ve dış güvenliği konusunda çeşitli risk analizleri yaparak, önceden belirlenmiş olan güvenlik senaryosuna uygun olarak bir plan dahilinde 7 gün 24 saat hizmet verir.

Firmamız bu felsefe ve plan kapsamında:

  • Sürekli risk değerlendirmesi
  • Residence Giriş – Çıkış Kontrolleri,
  • Danışma Hizmeti, Yönlendirme ve refakat,
  • Posta ve kurye teslimatlarını kontrol,
  • Rezidans içi devriye,
  • Anayapı çevresi koruma ve kontrol,
  • Yapı içerisinde meydana gelen olaylara müdahale,
  • Otopark giriş-çıkış kontrolü
  • Garaj katları, residence çevresi, resepsiyon girişi CCTV kameralarının 24 saat takip edilmesi,
  • Ortak ve bağımsız alanlardaki hırsızlık, yangın ve gaz alarm sistemlerini izleme

hizmetleri vermektedir.

Total güvenlik, total koruma anlayışıyla görevlendirdiğimiz Residence güvenliği konusunda uzman güvenlik personeli ve güvenlik amirimiz;

Her gün, her dakika , gizlice veya açıkça gözetleme ve koruma görevini yaparak; Soygun, vandalizm, saldırı , adam kaçırma ya da suikast ihtimali, hırsızlık, mala zarar, yağma, kapkaç gibi ceza kanunlarınca suç olarak tayin edilen fiillere karşı her zaman tetikte bulunur.

ISP Güvenlik Hizmetleri AŞ, residence güvenliği konusunda 24 saat tehdit algılaması yöntemi ile hem gizli, hem de açık güvenlik yönetimi sunarak riski en aza indirmek için gerekli bir takım önlemleri yüksek eğitimli, alanında deneyimli özel güvenlik kimlik kartlı görevliler ve otomasyon operatörleri ile sağlar.

* Residence nedir (rezidans nedir)?

Residence içinde oturanlara otel hizmeti verebilen, sosyal olanak ve güvenliği olan bir konut çeşitlerinden biridir. Rezidanslar genelde yüksek kaliteli ve yüksek katlı yapılardır. Plazalardan farkı; Residence konut yani ikamet için, plaza ise iş merkezi olarak kullanılan yapılardır. (Ayrıntılı bilgi için Plaza güvenliği hakkındaki Plaza Güvenlik Hizmetleri yazımızı incelemenizi tavsiye ederiz).

Residence, İngilizce bir kelime olup ve Türkçe “oturma, konut, ev, ikametgah, mesken, ikamet, konak” gibi anlamlarına gelir. Rezidanslarda oturanlara; Genel olarak sekreterlik ve resepsiyon hizmeti, lobi, günlük temizlik, kuru temizleme, çamaşırhane, alışveriş servisi, cafe restaurant, alışveriş merkezi, yüzme havuzu, spor merkezi, sauna ve masaj salonu, jeneratör, su arıtma sistemi gibi olanaklar sağlanmakta olup, iç dekorasyon açısından genellikle Amerikan tarzı mutfak ve beyaz eşyalar, internet bağlantısı, klima, doğalgaz donanımı, direkt telefon, kasa, ütü odası, kablolu televizyon ve uydu TV gibi donanımlar evin içinde hazır bulunur. Ülkemizde Residence’leri genel olarak işadamları, yabancılar, bekarlar, yeni evliler ve sanatçılar tercih etmektedir.

REZİDANS projelerimize dair son 5 GÜVENLİK GÖREVLİSİ İLANI

Weder RSS noch Google Feed gefunden
Debug: 5
newsurl http://isilanlari.ispozelguvenlik.com.tr/ilan/site/feed/ number 5 lang printpubdate

Yoruma kapali. 

Aranan Konuyu Bulma

ISP Özel Güvenlik şirketi hakkında ayrıntılı bilgi almak istediğiniz konular için iletişim sayfasını veya ISP Özel Güvenlik şirketi İstanbul Avrupa Yakası (merkez ofis): 0212 543 5188 numaralı telefon numarasını, Asya Yakası mobil temsilciliği : 0543 543 5188 no'lu GSM telefonu arayabilirsiniz. Not: Telefon numaramızı 5188 sayılı yasa numarasıyla memorize edebilirsiniz.

ISP Güvenlik İş İlanları

ISP Güvenlik İş İlanları

Çözüm Ortaklarımız