Özel Güvenlik Faaliyet İzin Belgesi

5188 sayılı yasa mucibince Türkiye dahilinde ulusal özel güvenlik hizmeti faaliyetinde bulunacak şirketlerin özel güvenlik faaliyet izin belgesi sahibi olması şarttır. Güvenlik şirketi kurma şartları haiz olan ve bu kapsamda özel güvenlik faaliyet izni almış özel güvenlik şirketleri 5188 sayılı kanunun kendilerine vermiş olduğu tüm yetkileri kullanma hakkına sahiptirler. Güvenlik Şirketleri Kuruluşu ile ilgili 5188 sayılı […]

devam...

5188 sayılı yasa mucibince Türkiye dahilinde ulusal özel güvenlik hizmeti faaliyetinde bulunacak şirketlerin özel güvenlik faaliyet izin belgesi sahibi olması şarttır. Güvenlik şirketi kurma şartları haiz olan ve bu kapsamda özel güvenlik faaliyet izni almış özel güvenlik şirketleri 5188 sayılı kanunun kendilerine vermiş olduğu tüm yetkileri kullanma hakkına sahiptirler.

Güvenlik Şirketleri Kuruluşu ile ilgili 5188 sayılı kanun 5.ci madde ve Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun Uygulanmasına İlişkin Yönetmeliğin “Faaliyet izni ve sona erdirilmesi” başlıklı 10.maddesi mucibince; “Şirketler üçüncü kişilere koruma ve güvenlik hizmeti verebilmek için Bakanlıktan faaliyet izni alır. Faaliyet izni verilebilmesi için şirket hisselerinin nama yazılı olması ve şirketin faaliyet alanının münhasıran koruma ve güvenlik hizmeti olması gerekir.” ISP Güvenlik anasözleşme ve faaliyet alanları bağlantısında belirtildiği üzere bu şartı eksiksiz bir şekilde yerine getirmiştir.

Özel güvenlik firmaları için aranan bir diğer şart ise şirket ortakları hakkında güvenlik soruşturması yapılması (herhangi bir sabıka kaydı olanlar güvenlik şirketine ortak olamazlar) ve yasal olarak görev yapan firma yöneticisinin (Şirket yöneticisi kavramı ile karıştırılmamalıdır. Bu 5188 sayılı yasanın sağladığı özel bir yöneticilik kavramıdır.) dört yıllık üniversite mezunu olması ve özel güvenlik sertifikası sahibi olması şartı aranmaktadır. Aşağıdaki faaliyet izin belgemizdeki şirket ortağı kurucumuz ve yöneticimiz İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olup, Mali Hukuk Yüksek Lisans – LLM (Master of Laws – Legum Magister) ünvanını haizdir.

ISP Özel Güvenlik ve Koruma Hizmetleri AŞ. de bu kurallar ve koşullar çerçevesinde İçişleri Bakanlığı tarafından firmamız adın tanzim edilmiş bulunan 1278 no’lu faaliyet izin belgesi ile hizmet etmekte, kurucuları, yasal yöneticileri ve tüm şirket ortakları ile yürüttüğü özel güvenlik faaliyetlerinde öncelikle hukuka uygunluk, vazgeçilmez hizmet kalitesi standartları ve kaliteyi hergün daha üst seviyeye çıkarmak için yaptığı ARGE çalışmaları ile gurur duymakta, tüm bunları yaparken bünyesinde görevli bulunan özel güvenlik personellerinin haklarını da savunmak, ekip ruhu dahilinde faaliyetlerini en üst düzeyde sürdürmek amacında olan, sürekli “nasıl daha iyi hizmet verebiliriz?” sorusu ve cevabını muhakeme eden kurumsal bir özel güvenlik firmasıdır.

ISP AŞ. özel güvenlik faaliyet izin belgesi örneği için firmaya başvurun.

Yoruma kapali. 

Aranan Konuyu Bulma

ISP Özel Güvenlik şirketi hakkında ayrıntılı bilgi almak istediğiniz konular için iletişim sayfasını veya ISP Özel Güvenlik şirketi İstanbul Avrupa Yakası (merkez ofis): 0212 543 5188 numaralı telefon numarasını, Asya Yakası mobil temsilciliği : 0543 543 5188 no'lu GSM telefonu arayabilirsiniz. Not: Telefon numaramızı 5188 sayılı yasa numarasıyla memorize edebilirsiniz.

ISP Güvenlik İş İlanları

ISP Güvenlik İş İlanları

Çözüm Ortaklarımız