Güvenlik Fizibilite Çalışması

ISP AŞ, öncelikle iş ve yaşam alanlarının korunması ve güçlü bir güvenlik temini amacı ile ortamda fiziki olarak fizibilite çalışması yaparak, bunu fizibilite raporu haline getirir. Risk analizini de içeren raporlar önce ISP güvenlik uzmanlarınca, sonra da güvenlik altına alacağı siz müşterileri ile yapılacak koordineli bir çalışma ve değerlendirme sonucunda, PROJE için en uygun kadro […]

devam...

ISP AŞ, öncelikle iş ve yaşam alanlarının korunması ve güçlü bir güvenlik temini amacı ile ortamda fiziki olarak fizibilite çalışması yaparak, bunu fizibilite raporu haline getirir. Risk analizini de içeren raporlar önce ISP güvenlik uzmanlarınca, sonra da güvenlik altına alacağı siz müşterileri ile yapılacak koordineli bir çalışma ve değerlendirme sonucunda, PROJE için en uygun kadro ve gerekli güvenlik önlemlerini seçimi sonucunda çıkarılacak iş planı ile belirlenir ve nihayetinde tam mutabakat sağlandığında tarafların aktedecekleri özel güvenlik hizmetleri sözleşmesi ile neticelendirilir.

Ön fizibilite çalışması iş planından önce yapılır. Bir iş planı ancak iş girişiminin fizibil olduğuna karar verildikten sonra hazırlanır. İş planı, proje uygulaması için detaylı bir plan ortaya koyar. İşin fizibil olmaması durumunda, eksiklikleri düzeltmek üzere çaba gösterilebilir veya başka seçenekler araştırılabilir veyahut projeden tamamen vazgeçilme kararının verilmesine yardımcı olur.

Fizibilite etüdü proje hakkında keşif aşamasıdır. Güvenlik fizibilite çalışması, başarılı bir güvenlik hizmetine ulaşmanın alternatiflerini ve metodlarını tespit ve analiz eder. Böylelikle en iyi güvenlik modelini tespit edecek bakış açısının daraltılmasına yardımcı olur. Bu çalışma iş planının da temelini teşkil eder.

Güvenlik fizibilite çalışması sonucunda elde edilen çerçeve, çalışma ile nasıl ilerleneceği ve nelerin güvenlik projesine dahil edileceği konularında yol gösterir.

Fizibilite etüdleri genellikle, çalışmacılar iş üzerinde çeşitli senaryoları ve düşünceleri tartıştıktan sonra başlanır. Fizibilite çalışması belirli iş alternatiflerini derinlemesine incelenebilmeleri için çerçeveleyip zenginleştirmeye yardımcı olur. Bu işlem sırasında düşünülen iş olasılıkları çoğu zaman hızla azalır.

Fizibilite çalışması sonuçları incelenen değişik alternatifleri ve her birinin uygulama ve kuvvet ve zayıflıklarını derinlemesine içermelidir.
Fizibilite çalışmaları birden bire olumlu ya da olumsuz olamazlar. Bilgi biriktikçe, örnekler ve alternatifler üzerinde çalıştıkça, olumlu veya olumsuz bir sonuca ulaşılamayabilir. Fizibilite çalışması, iş projesini sürdürmenin risk ve avantajları arasındaki ölçüyü tespit etmeye yardımcı olur.

Fizibilite çalışması sözleşme kararı vermede en önemli bilgi kaynağıdır. Bu, düzgün ve bilimsel hazırlanmış bir fizibilite çalışmasının önemini ortaya koyar.

ISP Özel güvenlik AŞ. tarafından yapılan bu fizibilite çalışması bir iş planı değildir. Fizibilite raporu ve iş planının görevleri ve anlamı farklı olup, biribiri ile karıştırılmamalıdır. Risk analizini belirlemeye de yarayan güvenlik fizibilite çalışması ön araştırma ve keşif görevi olup, “Bu, uygulanabilir bir güvenlik modeli midir?” sorusunun cevabını bulmaya yarar. İş planı ise planlama görevini ifa eder. İş planı öneriyi “düşünce” aşamasından “gerçekleşme” aşamasına geçirir.

Yoruma kapali. 

Aranan Konuyu Bulma

ISP Özel Güvenlik şirketi hakkında ayrıntılı bilgi almak istediğiniz konular için iletişim sayfasını veya ISP Özel Güvenlik şirketi İstanbul Avrupa Yakası (merkez ofis): 0212 543 5188 numaralı telefon numarasını, Asya Yakası mobil temsilciliği : 0543 543 5188 no'lu GSM telefonu arayabilirsiniz. Not: Telefon numaramızı 5188 sayılı yasa numarasıyla memorize edebilirsiniz.

ISP Güvenlik İş İlanları

ISP Güvenlik İş İlanları

Çözüm Ortaklarımız