Araç Kontrol

Özel Güvenlik Görevlileri ve ISP Araç Kontrol Sistemi : Araç Kartlı Geçiş ve Plaka Kontrol etme noktasında araçlar üzerinde yapılacak aramalar bomba yüklü araçlara ve şok baskınlara karşı en caydırıcı önlemdir. Teröristler eylemlerde daha çok çalıntı ya da kiralık araç kullanırlar. Araç kontrol – Plaka kontrolü sırasında aracı kullanan kişinin araç sahibi olup olmadığı denetlenmeli, […]

devam...

Özel Güvenlik Görevlileri ve ISP Araç Kontrol Sistemi :

 • Araç Kartlı Geçiş ve Plaka Kontrol etme noktasında araçlar üzerinde yapılacak aramalar bomba yüklü araçlara ve şok baskınlara karşı en caydırıcı önlemdir.
 • Teröristler eylemlerde daha çok çalıntı ya da kiralık araç kullanırlar. Araç kontrol – Plaka kontrolü sırasında aracı kullanan kişinin araç sahibi olup olmadığı denetlenmeli, gerekli görüldüğü takdirde sürücü belgesi ve araç ruhsatı karşılaştırması yapılmalıdır.
 • Ekseriyetle, çalıntı araçlarda kapı, kontak anahtarının bulunduğu yerde zorlama izleri, camlarında kırık olma ihtimali bulunduğundan bu hususlar özenle gözlemlenmelidir.
 • Bomba yüklü bir aracın lastiklerinin taşıdığı yük ve lastiklerin araç gövdesi arasındaki olağandışı alçaklık durumu önemli ve dikkat edilmesi gereken hususlardandır.
 • Araç kontrolleri esnasında araçta bulunan kişi veya kişilerin heyecan durumları, güvenliği sağlanan yere geliş nedenleri ile ilgili tutarsız ve çelişkili bilgiler, araç ve kişiler üzerindeki şüphe duyulması gereken sebeplerdendir.

Araç durdurulduktan sonra ISP Özel Güvenlik Görevlisi tarafından şu hususlar ve sistematik dikkate alınır :

 1. Görevli öncelikle kendi iş ve can güvenliğini sağlamalıdır.
 2. Trafik denetimi esnasında sürücüyle konuşurken, sorgulama yapılırken, not tutarken veya araç kontrol kartı istenirken (veya doğrulanirken) hiçbir zaman iki aracın arasında durulmamalıdır.
 3. Arama işlemi en az üç kişilik bir ekip ile yapılmalıdır.
 4. Hareket halindeki taşıta araç takip etme işlemi yapıldıysa, aracınızı takip edilen aracın 3 ila 5 metre arkasına, arka sol tarafına hakim olacak şekilde park edilmelidir.
 5. Durdurma işlemi ister gece, isterse gündüz olsun, seyir halindeki sürücülere ve diğer devriye araçlarına karşı uyarı teşkil etmesi amacıyla devriye aracının tepe lambası, farları ve dörtlü sinyalleri açık tutulmalıdır.
 6. Bir özel güvenlik görevlisi araçta bulunan kişileri araçtan indirirken diğer görevli aracı aramalı, üçüncü görevli ise çevre güvenliğini sağlamalı, geçiş kontrol sistemleri dikkatli bir şekilde uygulanmalıdır.
 7. Proje dahilinde park halinde bulunan araçlara periyodik kontrol uygulaması yapılması da kararlaştırılmışsa, özel güvenlik görevlileri bu kontrolleri araç kontrol çizelgesi talimatlarını uygulayarak araç kontrol formu düzenlemeli ve gerektiğinde duruma ilişkin tutanak düzenlemelidir.

Yoruma kapali. 

Aranan Konuyu Bulma

ISP Özel Güvenlik şirketi hakkında ayrıntılı bilgi almak istediğiniz konular için iletişim sayfasını veya ISP Özel Güvenlik şirketi İstanbul Avrupa Yakası (merkez ofis): 0212 543 5188 numaralı telefon numarasını, Asya Yakası mobil temsilciliği : 0543 543 5188 no'lu GSM telefonu arayabilirsiniz. Not: Telefon numaramızı 5188 sayılı yasa numarasıyla memorize edebilirsiniz.

ISP Güvenlik İş İlanları

ISP Güvenlik İş İlanları

Çözüm Ortaklarımız