Giriş Kontrol Yöntemleri

Giriş kontrol metodları, güvenliği sağlanan bölgenin özellikleri ve hassasiyetine göre düzenlenir. Giriş kontrol yöntemleri nelerdir? Bunlar; Onaylama yöntemi: Bölgeye giriş yapacak kişi ya da araç, özel güvenlik görevlisi tarafından geçişi onaylanmak ve teknik cihazlar ile kontrol edilmek suretiyle alınır. Kapalı devre TV sistemleri (CCTV): Genellikle insanlar için güvenli olmayan zehirli, radyoaktif madde ya da yangın […]

devam...

Giriş kontrol metodları, güvenliği sağlanan bölgenin özellikleri ve hassasiyetine göre düzenlenir. Giriş kontrol yöntemleri nelerdir?
Bunlar;

  1. Onaylama yöntemi: Bölgeye giriş yapacak kişi ya da araç, özel güvenlik görevlisi tarafından geçişi onaylanmak ve teknik cihazlar ile kontrol edilmek suretiyle alınır.
  2. Kapalı devre TV sistemleri (CCTV): Genellikle insanlar için güvenli olmayan zehirli, radyoaktif madde ya da yangın tehlikesi bulunan yerlerde kullanılır. Ancak bugün için çoğu yer ve sektörde kullanılmaktadır.
  3. Biyometrik cihazlarla boyut mukayese ve karşılaştırma sistemi: Özellikle hassas alanlar için kullanılan bu yöntem; El izi, parmak izi, gözün iris ya da retina şekli, sese ve yüze karşı duyarlı cihazlar ile yapılır.
  4. Özel bilgiye dayalı geçiş sistemi: Bu tür giriş sistemlerinde korunan alana sadece belli bir şifre ya da anahtar ile girilebilir.
  5. Kart sistemi: Korunan bölge veya tesis giriş ve çıkışlarında girişine izin verilen kişilerce kullanılmak üzere belirli bir biçimde hazırlanan geçiş kartları ile giriş yapan kişiler kontrol edilirek geçişin sağlandığı yöntemdir. Bu yöntemde kullanılan kartlar; Daimi (sürekli), geçici, ziyaretçi veya araç giriş kartları şeklindedir.

Yoruma kapali. 

Aranan Konuyu Bulma

ISP Özel Güvenlik şirketi hakkında ayrıntılı bilgi almak istediğiniz konular için iletişim sayfasını veya ISP Özel Güvenlik şirketi İstanbul Avrupa Yakası (merkez ofis): 0212 543 5188 numaralı telefon numarasını, Asya Yakası mobil temsilciliği : 0543 543 5188 no'lu GSM telefonu arayabilirsiniz. Not: Telefon numaramızı 5188 sayılı yasa numarasıyla memorize edebilirsiniz.

ISP Güvenlik İş İlanları

ISP Güvenlik İş İlanları

Çözüm Ortaklarımız