Özel Güvenlik Şirketleri Denetleme Formu

5188 Sayılı Kanun kapsamındaki Özel Güvenlik Şirketleri denetleme formu – Özel güvenlik şirketi şubesi Denetleme Formu (EGM-ADB-ÖZG-FORM-D1) Özel güvenlik şirketinde çalışan özel güvenlik görevlilerinin kimlik belgeleri ihtiyaç duyulması halinde Emniyet veya Jandarmadaki kayıtlar ile karşılaştırılarak kontrol edilecektir. Özel güvenlik şirketlerinin kurulu bulunduğu il haricinde özel güvenlik hizmeti verdiği başka bir ildeki şubesinde yapılan denetimlerde bir eksikliğin tespit […]

devam...

5188 Sayılı Kanun kapsamındaki Özel Güvenlik Şirketleri denetleme formu – Özel güvenlik şirketi şubesi Denetleme Formu (EGM-ADB-ÖZG-FORM-D1)

Özel güvenlik şirketinde çalışan özel güvenlik görevlilerinin kimlik belgeleri ihtiyaç duyulması halinde Emniyet veya Jandarmadaki kayıtlar ile karşılaştırılarak kontrol edilecektir. Özel güvenlik şirketlerinin kurulu bulunduğu il haricinde özel güvenlik hizmeti verdiği başka bir ildeki şubesinde yapılan denetimlerde bir eksikliğin tespit edilmesi halinde gereği şubenin bulunduğu il valiliğince yapılacaktır. İhtiyaç halinde şirket merkezinin kurulu bulunduğu il valiliği ile gerekli koordinasyon kurulacaktır.

Özel Güvenlik Şirketleri denetleme formu ile şu hususların denetimi yapılır:

 1. Şirketin Kuruluş ve Faaliyet İzni mevcut mu?
 2. Şirkette faaliyet izin belgesinde belirtilen yöneticiler mi görev yapıyor?
 3. Şirket faaliyet izin belgesinde belirtilen adreste mi faaliyet gösteriyor?
 4. Şirkette hisse devirleri yapılmış ise Bakanlığa; Şubeleri açılmış ise, Bakanlığa ve Valiliğe Kanunda belirtilen 30 gün içinde bildirilmiş mi?
 5. Şirket faaliyet alanı, münhasıran koruma ve güvenlik hizmeti mi?
 6. Hizmet verdiği kişi veya kuruluşlarla sözleşme yapılarak, Hizmet vermeye başlamadan en geç bir hafta önce Valiliğe gerekli bildirimde bulunulmuş mu?
 7. Özel güvenlik görevlilerinin kıyafet ve teçhizatları Bakanlıktan onaylı mıdır?
 8. Şirkette ateşli silah mevcut ise, demirbaşa kayıt edilmiş ve Silah Taşıma / Bulundurma Belgesi tanzim edilmiş mi?
 9. Şirkette ateşli silah mevcut ise, devir teslimler düzenli olarak deftere işleniyor ve imzalanıyor mu?
 10. Güvenlik personelinin çalışma izinleri ve kimlik kartları mevcut mu?
 11. Güvenlik personeli ile yapılan çalışma sözleşmesi dosyasında mevcut mu?
 12. İstihdam edilen ve işten çıkartılan özel güvenlik görevlileri ile ilgili bildirimler 15 gün içinde Valiliğe yapılmış mıdır?
 13. Özel güvenlik görevlileri için “Özel Güvenlik Mali Sorumluluk Sigortası” yaptırılmış ve 15 gün içinde Valiliğe bildirilmiş mi?
 14. Personelin geçici olarak başka yerde görevlendirilmesi yapılmış ise Valiliğe bilgi verilmiş mi?
 15. Hizmet verdiği kurum veya kuruluşa ait koruma ve güvenlik planı mevcut ve 30 gün içinde Valiliğe verilmiş mi?
 16. Bir önceki denetlemede eksik görülen hususlar varsa, bunlar yerine getirilmiş midir?
 17. Koruma ve güvenlik hizmetlerinin yürütülmesinde bu formda belirtilen hususlar haricinde herhangi bir aksaklık veya eksiklik mevcut mudur?

.pdf formatındaki Özel Güvenlik Şirketleri denetleme formu indirmek için tıklayınız.

Yoruma kapali. 

Aranan Konuyu Bulma

ISP Özel Güvenlik şirketi hakkında ayrıntılı bilgi almak istediğiniz konular için iletişim sayfasını veya ISP Özel Güvenlik şirketi İstanbul Avrupa Yakası (merkez ofis): 0212 543 5188 numaralı telefon numarasını, Asya Yakası mobil temsilciliği : 0543 543 5188 no'lu GSM telefonu arayabilirsiniz. Not: Telefon numaramızı 5188 sayılı yasa numarasıyla memorize edebilirsiniz.

ISP Güvenlik İş İlanları

ISP Güvenlik İş İlanları

Çözüm Ortaklarımız