Kameralı Drone ile güvenlik

Güvenlik sektöründe kameralı drone ile güvenlik uygulamasına Dünyada ve Türkiye’de bir ilk olarak ISP Özel Güvenlik AŞ tarafından başlanılmıştır. Drone teknolojisinin gelişmesi, kameralı drone marka ve modellerinin  yaygınlaşması, havada kalma sürelerinin artışı ve daha uzun mesafelerde uçuş yapabilmeleri karşısında güvenlik kameralı drone helikopter teknolojisini güvenlik sektöründe ilk defa kullanan firma olmanın gururunu yaşamaktayız. Güvenlik dronları firmamız […]

devam...

Güvenlik sektöründe kameralı drone ile güvenlik uygulamasına Dünyada ve Türkiye’de bir ilk olarak ISP Özel Güvenlik AŞ tarafından başlanılmıştır.

İnsansız hava aracı : DRONE

İnsansız hava aracı : DRONE

Drone teknolojisinin gelişmesi, kameralı drone marka ve modellerinin  yaygınlaşması, havada kalma sürelerinin artışı ve daha uzun mesafelerde uçuş yapabilmeleri karşısında güvenlik kameralı drone helikopter teknolojisini güvenlik sektöründe ilk defa kullanan firma olmanın gururunu yaşamaktayız.

Güvenlik dronları firmamız tarafından aşağıdaki şartlar ve amaçlar dahilinde kullanılacaktır;

1- Denetim ve teftiş esnasında denetçiler tarafından drone araçları kullanılarak, gerek güvenlik görevlilerinin denetimi ve gerekse korunan projedeki kritik noktaların otomatik kontrolü için belirli zaman aralıklarında kullanılır.

2- Elit projelerde her bir proje sorumlusuna bir adet gezici drone zimmetlenerek, belirli periyodlarda, GPS teknolojisi kullanılarak, belirli rota ve önceden belirlenmiş noktalarda gözlemleme sağlayarak daha etkin devriye hizmeti sunarak maksimum güvenlik sağlanacaktır.

3- Kullanım esnasında projenin ve hizmet alanların mahremiyetine halel gelmeyecek, kişisel hayat ve ticari sır kavramlarına azami şekilde uyulacak ve proje sorumlusunun uygun görmediği alanlarda uçuş ve/veya kamera kayıt işlemi yapılmayacaktır.

Drone nedir? Dron, İngilizce anlam olarak “erkek arı” demektir. Telafuzu dron ‘dur.

Türkçe anlam olarak Drone ne demektir, özetle tanımı nasıl yapılabilir?

Dört pervaneli helikopter….

Security Drone …

Dron, İHA (insansız hava aracı)

Drone fiyatları: Marka ve Model çeşitliği gözetildiğinde Drone araçlar 1000-35000 TL arasında fiyatlarla satın alınabilmektedir.

Projeye göre farklılık arzetmesine rağmen kullandığımız güvenlik dronlarının ortak özellikleri:

Uygun havada kalma süresi ve koruması sağlanan alana uygun menzil mesafesi.

GPS modülü ve WIFI ile Belirlenmiş noktaları otomatik olarak ziyaret ederek noktadan anlık görüntü (kamera çekimi/fotoğraf çekimi) alınması

Belirli rotalar izleyerek görüntü kaydetmek suretiyle drone devriye hizmeti sağlanması

Cihaza özel Kablosuz uzaktan kumanda veya IOS (Apple – Iphone, Ipad, iPod Touch gibi) veyahut Android işletim sistemlerine uyumluluk.

Çok yakın zamanda ise koruma alanını koruyan, başka droneların korunan bölgeye yaklaşmasını önleyen bekçi drone çeşitlerini de bir güvenlik teknolojisi yenilik haberi olarak müjdelemiş olalım.

Yoruma kapali. 

Aranan Konuyu Bulma

ISP Özel Güvenlik şirketi hakkında ayrıntılı bilgi almak istediğiniz konular için iletişim sayfasını veya ISP Özel Güvenlik şirketi İstanbul Avrupa Yakası (merkez ofis): 0212 543 5188 numaralı telefon numarasını, Asya Yakası mobil temsilciliği : 0543 543 5188 no'lu GSM telefonu arayabilirsiniz. Not: Telefon numaramızı 5188 sayılı yasa numarasıyla memorize edebilirsiniz.

ISP Güvenlik İş İlanları

ISP Güvenlik İş İlanları

Çözüm Ortaklarımız